Snow
Hlinikové okná a dvere

MB-86


Nový systém hliníkových okien a dverí MB-86 ponúka vynikajúce izolačné vlastnosti a je vhodný aj pre nízkoenergetické domy. Je to prvý hliníkový systém ktorý vo verzii AERO používa kremičitý aerogel vyplnený netkanou sklenenou textíliou. Tento prvok pomáha dosiahnuť špičkové teplotné parametre (Uw celého okna od 0,8 W/m2K, Ud dverí od 1.0 W/m2K). Vysoká pevnosť profilov umožňuje výrobu konštrukcií veľkých rozmerov a hmotností (krídlo okna/ dverí až 200 kg), a tiež konštrukcií odolných proti vlúpaniu.
Charakteristické vlastnosti systému MB-86:
 • 3 varianty izolácie – s označením ST, SI a AERO.
 • široké izolátory s dodatočnými izolačnými prvkami.
 • 2-zložkové centrálne tesnenie ktoré dokonale izoluje priestor medzi krídlom a rámom.
 • dizajnové zasklievacie lišty vo variantách Standard a Prestige
 • rôzne typy kovania vrátane skrytých závesov.
 • rozsah zasklenia až 67 mm (3-sklá, akustické, bezpečnostné,...).
 • odolnosť proti vlúpaniu RC2, RC3 (WK2, WK3).
briliant
Systém MB-86 je kompatibilný so systémom posuvno-zdvižných dverí MB-77HS, takže váš dom alebo stavba získa kompaktný vzhľad a zároveň má zaručenú vysokú tepelnú izoláciu.
Priepustnosť vzduchu:
 • trieda 4, PN-EN 12207:2001
Vodotesnosť:
 • trieda E 1500, PN-EN 12208:2001
Koeficient prestupu tepla (Uf):
 • verzia MB-86 ST: od 1,3 W/m2K
 • verzia MB-86 SI: od 0,9 W/m2K
 • verzia MB-86 AERO: od 0,63 W/m2K
Odolnosť pre zaťaženie vetrom:
 • trieda C5, PN-EN 12211:2001, PN-EN 12210:2001

MB-70


MB-70 je moderný systém pre výrobu okien a dverí so zvýšenou tepelnou izoláciou. Splňuje požiadavky na tepelnú izoláciu podľa STN 73 0540. 3-komorové profily dosahujú súčiniteľ prestupu tepla Uf = 1,6–2,4 W/m2K podľa EN ISO 10077 (v závislosti na použitých profiloch a príslušenstve). Dosiahnuté je to predovšetkým vďaka PA izolátorom v tvare "omega", a tiež 2-komponentnou stavbou centrálneho tesnenia. Systém MB-70 sa vyznačuje robustnosťou profilov (hrúbka stien min. 2 mm) a veľmi dobrým technickým riešením. Tak ako u všetkých systémov ALUPROF si môžete vybrať z rôznych farebných povrchových úprav a prevedení. Konštrukčná hĺbka profilov okien je 70 mm (rám) a 79 mm (krídlo), pri dverách 70 mm (rám aj krídlo). Výsledkom je efekt jednoliateho povrchu z vonkajšej strany po zatvorení (okná) a lícovanie povrchu krídiel a rámu (dvere). Nízka hodnota súčiniteľa prestupu tepla Uf je dosiahnutá vďaka použitiu špeciálneho tepelného mostíka a tesnenia. Tepelný mostík typu "omega" z polyamidu zpevneného sklenným vláknom má šírku 34 mm (okná) a 24 mm (dvere). Použitý tvar mostíka zvyšuje tuhosť profilov, uľahčuje ich odvodnenie a zaisťuje vhodnú tepelnú izoláciu v každom počasí. 
briliant

MB-60


Systém MB-60 je kompletný systém na výrobu hliníkových konštrukcií s tepelnou izoláciou. MB-60 je vhodný k výrobe okien, stien a dverí kde nie su kladené vysoké nároky na tepelnú izoláciu, zároveň ale ponúka dostatočnú konštrukčnú tuhosť a pevnosť pri zachovaní prijateľných ekonomických nákladov.
Stavba profilov je 3-komorová. Konštrukčná hĺbka profilov hliníkového okna je 60 mm (rám) a 69 mm (krídlo), pri dverách je 60 mm (rám aj krídlo). To vytvára efekt jednoliateho povrchu z vonkajšej strany po zatvorení (okná) a lícovanie povrchu krídiel a rámu (dvere). Profily je tiež možné ohýbať čo umožňuje zhotoviť rôzne druhy oblúkových konštrukcií.
Súčiniteľ prestupu tepla Uf = 2,0–3,2W/m2K podľa EN ISO 10077 v závislosti na použitých profiloch a príslušenstve.
V systéme MB-60 sú použité profilované tepelné mostíky tvaru „omega“ z polyamidu, široké 24 mm (okná) a 14 mm (dvere), zosilnené sklenným vláknom. Tvar mostíka zvyšuje pevnosť profilov a uľahčuje ich odvodnenie, čo zabezpečuje správnu tepelnú izoláciu v akýchkoľvek atmosferických podmienkach. Tesnenie z EPDM zaručuje dobrú termickú izoláciu krídiel okien a dverí a tiež nepriepustnosť prieniku vody a vzduchu.
briliant

MB-45


Okenno-dverný systém MB-45 bez tepelnej izolácie je moderný hliníkový systém slúžiaci k výrobe konštrukcií vnútornej alebo vonkajšej zástavby ktoré nevyžadujú tepelnú izoláciu napr. rôzne druhy deliacich stien, hliníkové okná, hliníkové dvere (ručne aj automaticky posuvné dvere), kyvadlové dvere, výkladné skrine, vitríny a rôzne priestorové konštrukcie.
Konstrukčná hĺbka profilov okien je 45 mm (rám), 54 mm (krídlo), 45 mm profilov dverí (rám aj krídlo). Výsledkom je efekt jednoliateho povrchu z vonkajšej strany po zatvorení (okná) a lícovanie povrchu krídiel a rámu (dvere). Dôležitou vlastnosťou systému MB-45 je možnosť ohýbania profilov - rámov, krídiel a priečok čo umožňuje zhotovenie rôznych druhov oblúkov alebo oblúkových konštrukcií.
Tesnosť je zabezpečená vďaka použitiu špeciálnych tesnení zo syntetického kaučuku EPDM ktoré zaručujú odolnosť proti starnutiu pri dlhodobej prevádzke. Rozsah sklenia je 2–34 mm pri krídlach okien a 2–25 mm pri fixných oknách a krídlach dverí.
briliant

MB-77HS


Zdvižno posuvné dvere sú ideálnym riešením na predelenie obytnej časti s vonkajším prostredím. Umožňujú pohodlný prístup na terasu, balkón alebo záhradu. Veľké presklené plochy prinášajú do priestoru svetlo, perfektný výhľad von a zároveň v otvorenej polohe nezaberajú miesto, čo zvyšuje celkový komfort.
Systém MB-77HS vďaka svojej robustnej konštrukcii a izolačným prvkom ponúka jedny z najlepších parametrov. Vybrať si môžete z varianty ST alebo HI. Konštrukcie umožňujú výrobu krídiel veľkých rozmerov pri použití 3-skiel alebo 4-skiel.
Vďaka svojim úžitkovým vlastnostiam je tento systém vhodný tak do privátnych objektov ako aj do komfortných apartmánov alebo hotelov.
briliant
Funkcionalita a estetika:
 • Posuvné krídla veľkých rozmerov - až 3,2×3,3 m (v.ך.) a až 400 kg
 • Bezprahové riešenie.
 • Široký rozsah zasklenia až 58,5 mm (dovoluje použitie 3-skiel alebo 4-skiel).
 • Konštrukcie profilov a použité izolanty v kombinácii s HI vložkami ponúkajú výborné tepelné a akustické parametre.
 • 3 dizajnové varianty zasklievacích líšt (Standard, Prestige a Style).
 • Odolnosť proti vlúpaniu.
 • Špeciálne tvary tesnení a použité kovanie zabezpečujú vysokú vodotesnosť a vzduchotesnosť.
 • Možnosť použitia rôznzch typov kovania s ručným alebo motorickým posunom.
 • Kompatibilita s okenným a dverovým systémom  MB-86 umožňuje estetické spojenie a využitie spoločných komponentov.
 • Široká paleta farieb vrátane drevodekorov, možnosť dvojfarebného prevedenia.
Priepustnosť vzduchu:
 • trieda 4, EN 12207
Vodotesnosť:
 • trieda 9A, EN 12208
Tepelná izolácia:
 • Uf od 1,5 W/m2K
Odolnosť na zaťaženie vetrom:
 • do triedy C4, EN 12210

MB-78EI protipožiarne dvere a steny


MB-78EI je moderný systém slúžiaci k výrobe dverí a stien s požiarnou odolnosťou. Konštrukcie MB-78EI umožňujú výrobu:
 • Protipožiarne dvere - odolnosť EI15 - EI60 (tiež ako dymotesné dvere).
 • Protipožiarne steny - odolnosť EI15 - EI90.
 • Protipožiarne automatické dvere - odolnosť EI15 - EI30 (certifikované s pohonmi GEZE).
 • Protipožiarne okno - odolnosť EI15 - EI60.
Všetky systémy sú riadne certifikované v IFT Rosehnheim v Nemecku a vo Fires Batizovce v Slovenskej republike.
Konštrukcia je tvorená  hliníkovými profilmi s tepelným mostíkom širokým 34 mm a ohňuvydornými vložkami. Konštrukčná hĺbka profilov je 78 mm. Profily sú charakteristické nízkou hodnotou súčiniteľa prestupu tepla Uf. Systém umožňuje zasklenie všetkých typových ohňovzdorných skiel hrúbky 8–49 mm.
briliant

MB-78EI protipožiarne dvere a steny


Systém stĺpovo-priečkovej fasády MB-SR50N EI je určený k výrobe ľahkých obvodových plášťov s požiarnou odolnosťou EI15, EI30, EI45, EI60 podľa normy PN-EN 1364-3. Systém je klasifikovaný ako nerozširujúci oheň (NRO).
Konštrukciu tohto systému tvorí nosná rámová konštrukcia zložená z vertikálnych (stĺpy) a horizontálnych (priečka) hliníkových uzavretých profilov s pohľadovou šírkou 50 mm.
Profily stĺpov a priečok sú zodpovedajúcim spôsobom navzájom spojené a tvoria hliníkový rošt, ktorý je uchytený k nosnej konštrukcii budovy pomocou vhodných kotiev. Pre získanie požiarnej odolnosti hliníkových profilov sú stĺpy a priečky vyplnené špeciálnymi ohňovzdornými vložkami. 
V systéme MB-SR50N EI je možnosť použitia stĺpov s hĺbkou od 85÷225 mm a priečky s hĺbkou od 85÷189,5 mm. Príložkové spojenie priečky so stĺpom umožňuje efektívny odvod vody a správnu ventiláciu medzisklového priestoru.
Optimálne tepelné a zvukové parametre systému zabezpečujú tepelné izolátory z HPVC a profilované tesnenie z EPDM. 
Protipožiarne sklá alebo iné ohňovzdorné výplne sú osadené do zasklievacích drážok vytvorených profilmi stĺpov a priečok a prítlačnými lištami. V zasklievacích drážkach je použitá ohňovzdorná páska. Prítlačná lišta je uchytená k nosným profilom  nerezovými skrutkami a nerezovými podložkami. Týmto spôsobom je protipožiarne sklo alebo iná protipožiarna výplň zabezpečená pred vypadnutím z rámu počas požiaru. 
briliant